Nad Polskę nadciągnęła fala upałów. Temperatura w dużych miastach może przekraczać 40 st. C. Seniorzy w tym czasie powinni szczególnie uważać podczas przebywania na świeżym powietrzu. Ryzyko przegrzania lub udaru w tym czasie jest ogromne.