Орбана просять арештувати через незаконне ув'язнення інкасаторів Ощадбанку - ЗМІ

Wait 5 sec.

Захист інкримінує фігурантам катування та незаконне ув'язнення українців Адвокат українських інкасаторів вимагає арешту експрем'єра Віктора Орбана та низки колишніх посадовців Угорщини у справі про незаконне затримання українських громадян.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на 24.hu.Суть звинуваченьПравозахисник обґрунтовує свою вимогу на матеріалах, які раніше оприлюднило видання 444.hu. Згідно з ними, у справі про так званий "золотий конвой" слідчим необхідно перевірити кримінальну відповідальність високопосадовців.Адвокат інкримінує фігурантам сім епізодів незаконного позбавлення волі, скоєного з низьких спонукань, та катування.Головне питання розслідування, на думку захисту, полягає в тому, чи було затримання українських інкасаторів законним, чи це було політично вмотивованим рішенням, спрямованим на реалізацію державних інтересів.У разі підтвердження того, що рішення про позбавлення волі ухвалювалися на політичному рівні поза межами процесуального законодавства, такі дії підпадають під статтю про незаконне ув'язнення.Адвокат також зазначає, що для цих осіб існує ризик впливу на хід розслідування, що робить їхнє затримання та подальший арешт обґрунтованими заходами.Реакція правоохоронних органівГенеральна прокуратура Угорщини офіційно не підтвердила і не спростувала достовірність документів, на які посилається захист. У відомстві наголосили, що в справі триває розслідування, і будь-які спекуляції щодо потенційних підозрюваних лише шкодять процесу доказування.Водночас головний прокурор країни Габор Балінт Надь заявив, що з професійної точки зору обґрунтована підозра щодо певних посадових осіб могла бути сформульована вже давно.Нагадаємо, 6 березня 2026 року два інкасаторські автомобілі Ощадбанку були незаконно затримані в Угорщині під час перевезення валюти та 9 кг золота загальною вартістю 40 млн доларів та 35 млн євро.Тодішній уряд Віктора Орбана ініціював розслідування за підозрою у відмиванні грошей, а парламент ухвалив закон про арешт активів, що Київ розцінив як "крадіжку".Після дипломатичного тиску 6 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Угорщина повернула захоплені цінності.