- Pacjenci przyjęci na SOR umierali niezaopiekowani (...). Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. To jest sedno całego zamieszania - mówił w Kanale Zero o sytuacji SOR w Szpitalu Południowym dr Emil Jędrzejewski, były ordynator oddziału chirurgii. Lekarz wcześniej informował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o nieprawidłowościach.