Dziś w bazylice katedralnej w Pelplinie ks. kan. dr Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie - poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych diecezja pelplińska. Nowy biskup pomocniczy przyjął namaszczenie krzyżmem świętym i insygnia swojego urzędu, a jako zawołanie swojej pasterskiej posługi obrał słowa Gratia et missio (Łaska i misja).