Donald Tusk zainaugurował Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku. - Szczególnie serdecznie chciałem powitać współgospodynię tego spotkania. Julijo, czuj się jak u siebie w domu - powiedział, zwracając się do premier Ukrainy. - Wszyscy, jak tu jesteśmy, ale też w całej Polsce, Ukrainie i Europie, wierzymy w to, że Ukraina oprze się rosyjskiej agresji - dodał.