Afera wokół Szpitala Południowego wywołała w programie Prezydenci i Premierzy ostrą dyskusję o stanie ochrony zdrowia w Polsce. Bronisław Komorowski przekonywał, że sprawa powinna stać się impulsem do ponownego uruchomienia reformy systemu, która jego zdaniem została zablokowana przez Leszka Millera. - Żaden rząd potem nie próbował i mamy kłopoty - zarzucił politykowi były prezydent.