- W tych wszystkich okolicznościach to jest dobra decyzja, decyzja deeskalująca napięcie - powiedział w Graffiti minister Tomasz Siemoniak, odnosząc się do decyzji Wołodymyra Zełenskiego o nieobecności na konferencji w Gdańsku. Wiceprzewodniczący KO stwierdził, że dzięki temu podczas wydarzenia nie będzie napięcia związanego z kryzysem w stosunkach polsko-ukraińskich.