W radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy. Kilka dni temu zapowiadałem, że tak się stanie - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To kwestia troski o zaufanie do publicznej ochrony zdrowia - dodał. Odwołania w miejskich szpitalach są pokłosiem afery związanej z lekarzem Dawida Kacprzyka i nadużyciami w Warszawskim Szpitalu Południowym.